Ubytovanie

Obyvatelia v DD a DSS Tisovec sú ubytovaní na prvom, druhom a treťom poschodí. Ubytovanie sa poskytuje s prihliadnutím na možnosti zariadenia. Poskytujeme ubytovacie služby s časovo neobmedzeným ubytovaním v 25 izbách s celkovou kapacitou 43 miest. Schválená kapacita zariadenia od 01.01.2019 pre Zariadenie pre seniorov/Domov dôchodcov je 31 miest. Schválená kapacita zariadenia od 01.01.2018 pre Domov sociálnych služieb je 12 miest.

Celý objekt je navrhnutý ako bezbariérový, prístup na všetky poschodia je riešený okrem schodiska aj výťahom. Prvé poschodie je prispôsobené pre dlhodobo ležiacich a imobilných prijímateľov sociálnej služby, ktorí si vyžadujú neustály dohľad a starostlivosť personálu zariadenia. Druhé poschodie a tretie poschodie je určené prevažne pre obyvateľov zaradených do zariadenia pre seniorov, čiastočne je ale určené aj pre obyvateľov zaradených do domova sociálnych služieb. Posledné podlažie nášho zariadenia tvorí podkrovie, kde sa nachádza veľká spoločenská miestnosť, ktorú využívame na programy, prednášky a kultúrne podujatia. Na všetkých poschodiach sa nachádza samostatná spoločenská miestnosť, ktorá je vybavená televízorom so satelitným prijímačom, na treťom poschodí osobným počítačom s možnosťou pripojenia na internet, príručnou kuchynkou vybavenou chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Spoločenské miestnosti sú využívané nielen na skupinové a individuálne sociálne aktivity, ktoré v zariadení realizujeme a na spoločenské návštevy zo strany rodinných príslušníkov a známych, ale zároveň slúžia ako jedáleň mobilných obyvateľov.

Naši obyvatelia sú ubytovaní v jedno, dvoj-, trojlôžkových izbách. Izby sú vybavené štandardnými posteľami, pre dlhodobo ležiacich prijímateľov polohovateľnými lôžkami. Na každej izbe sa nachádza uzamykateľná skriňa, nočný stolík, nočná lampa, polička, stôl a stolička. Všetky izby sú vybavené dorozumievacím a signalizačným systémom na privolanie ošetrujúceho personálu.

Areál nášho zariadenia je rozdelený na dve časti. Jednu časť tvorí relaxačná časť s oddychovou zónou, v ktorej sa nachádza záhradné posedenie, otvorený krb slúžiaci v teplých mesiacoch na opekanie a grilovanie. Oddychovú časť dotvárajú okrasné dreviny a kvitnúce rastliny. Druhú časť areálu tvorí úžitková časť s ovocnými drevinami a záhradnou časťou. Obe časti areálu sú sprístupnené bezbariérovým prístupom pre všetkých obyvateľov zariadenia.