Naši seniori si v mesiacoch september a október vyskúšali aké to je tvoriť z hliny. Vyskúšali si techniky modelovania, skladania či vyrezávania hliny, aby nakoniec ich výtvory potešili nielen ich blízkych, ale aby si skrášlili priestor nášho Domova. Tvorivé dielne pod názvom Piece by Piece (kúsok po kúsku) zorganizovalo občianske združenie Eurosia zo Zvolena už po štvrtý rok. Lektori tvorivých dielní uskutočnili 3 tvorivé stretnutia, počas ktorých naši seniori pod odborným vedením keramikára Petra Smika z Hôrky pri Poprade, zhotovovali rôzne keramické výrobky, individuálne dielka, svietniky, ale tiež spoločné dielo, nástenný keramický reliéf.

Dôležitá bola predovšetkým tímová spolupráca, keďže sa pracovalo aj na spoločnom reliéfnom obraze. Naši seniori vyrábali jednotlivé diely reliéfu, ktoré následne spájali do spoločného obrazu. Pri tvorbe sa inšpirovali jeseňou a okolitou prírodou. Z viacerých kúskov (pieces), takto „kúsok po kúsku“ vyskladali spoločné dielo, reliéfny obraz stromu.

Pri práci si  vyskúšali techniky modelovania z voľnej ruky, skladania z plátov hliny, vyrezávania, vrypu a glazovania s následným keramickým výpalom. menšie dielka použijú ako darčeky pre svojich blízkych, ako i pre vlastné potešenie. Keramický obraz teraz zdobí priestory domova a pripomína nám príjemne strávené chvíle pri zhotovovaní keramiky

Za tento fantastický projekt by sme sa chceli touto cestou poďakovať lektorom pánovi Petrovi Smikovi a pani Kataríne Smikovej.  ĎAKUJEME!!!